Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

Sound of 2013

bestof2013collage

Taigi, taigi, atėjo laikas apibendrinti šiuos, jau praktiškai praėjusius 2013-tuosius metus. Kaip visada, matėm daug visko, nuo skandalų ir akibrokštų, masiškai išpopuliarėjančių šokių muzikos hitų, iki kūrinių, kurie tampa hitais just for a giggle (taip turiu omeny Ylvis kūrinį). Žinoma yra keli albumai, kurie ryškiai išsiskyrė savo kokybe, skambesiu ir atitolsta nuo visų kitų šiemet išleistų albumų. Apibendrinkime ir prisiminkime, ką gi girdėjome šiais metais.

Pirmąjame rinkinyje, kuris vadinasi MuzikosVirtuve:  išgirsite būtent tas dainas, kurios labiausiai reprezentuoja 2013-tuosius metus, skant, metų retrospektyva. Pastaba, kad tai nebūtinai geriausios ar konkrečiai mums labiausiai patikusios dainos. Jeez, rasite ten net ir Miley Cyrus ar kitus štampuojamojo popso atstovus, tačiau tai yra pabrėžtinai didžiausi, garsiausi ir daugiausiai dėmesio, bei praklausymų susilaukę kūriniai šiais metais. Susicheckinkit, gal kažką jau primiršot, gal kažką ir praleidot. Taigi, 2013-ieji buvo būtent tokie:


Metų daina:

Jei šiems metams reikėtų paskirti tik vieną vienintelį kūrinį, kuris galėtų 2013-tuosius reprezentuoti ir išskirti nuo pvz 2012, 2010 ar ten kokių 1999-tųjų, tai tokia daina be abejonės taptų  feat.  – . Tai daina, kuri ko gero stipriausiai, ryškiausiai ir tinkamiausiai sudeda visus taškus ant “i” ir reprezentuoja būtent šiuos metus.

Reikia pripažinti, kad niekada nesenstančio Pharrell Williams  nuotaikingai užburiantis singlas , kurio 24h trukmės vaizdo klipas pasirodė dar palyginus ne taip ir senai, taipogi galėtų pakankamai puikiai kandidatuoti į šią poziciją, tačiau, kaip ten bebūtų Get Lucky  jau niekas nepralenks.


Metų albumas:

Artic Monkeys  laimi be didelio pasipriešinimo. Disclosure  šiemet iškepė puikų šokių albumą, tačiau anglų grupė paleido stipriausią albumą savo karjeroje, kuriame didžioji dalis dainų galėtų būti radio singlais.


Metų klipas:

Bob Dylan’o – Like a Rolling Stone yra nuostabus, originalus, bei interaktyvus vaizdo klipas, kuris nusipelno būti paminėtas, kaip vienas įsimintinesnių vaizdo klipų. Tačiau nei vienas vaizdo klipas manęs šiemet neprikaustė taip, kaip šis prancūzų techno. Šaltas, industrinis, brutalus ir nuostabus tuo pat metu.


Metų lietuviška daina / klipas:

. –

Šiais metais taip sutapo, kad tiek ir geriausias muzikinis lietuviškas klipas, tiek ir geriausia daina atitenka tam pačiam atlikėjui – Benui Aleksandravičiui ba. 17-metis perspektyvusis ir neginčyjamas Lietuvos talentas, kuriuo mes tikime.


MV: of 2013

Kaip ir Sound of 2013, taip ir – tai labiausiai pasižymėjusių hip-hop kūrinių kompiliacija, kuri labiausiai reprezentuoja, koks repukas buvo būtent šiais metais:
Metų Hip-Hop daina:

 feat.  – 

Pusha T  iki naujo albumo My Name is My Name  išleidimo neklausiau išvis, o jis šiemet paėmė ir pakankamai smarkiai deliverino: Numbers On The Boards, Sweet Serenade, bei Nosetalgia – trys nuostabūs ir neginčyjamai stiprūs kūriniai, sutaltpinti viename albume ir visi pasižymi puikiai besiklausančiu flow, suktais, protingais killer verse’ais ir jie yra tikri, nes nuoširdūs. Asmeniškai man Nosetalgia  yra labiausiai bad ass hip-hop kūrinys šiemet ir būtent dėlto jam atiduodu metų hip-hop dainos titulą.

Go figure, motherfucker, every verse is a brick


Metų Hip-Hop albumas:

Eminem – The Marshall Mathers LP 2

Kas seka Muzikos Virtuvę, manau tam tikrai ne staigmena. Kaip, kad minėjau albumo apžvalgoje – MMLP apibrėžė Marshall’o stilių ir jo vietą hip-hop’e ir albumą galima pavadinti atlikėjo autobiografija. MMLP2 taipogi autobiografija, tačiau apibrėžia koks yra dabartinis, jau visgi subrendęs, 41-erių Marshall’as. Už tai ir metų albumas.


Metų lietuviška Hip-Hop daina / klipas:

Micro One – Vienaskaita

Kaip ir ba. atveju, tiek ir daina, tiek ir vaizdo klipas vėlgi priklauso tam pačiam atlikėjui – Micro One. Į metų hip-hop dainą dar galėtų puikiai pretenduoti ir kita atlikėjo daina, kartu su Ganjaman’u – Paskutiniai, tačiau klipo ši daina visgi neturi.