Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

„Jeigu būtum kurčias ir klausytum muzikos, kokią spalvą regėtum būdamas aklas?“

Plakatas GalerijaXX 2013

Mildos Butkevičiūtės projektas „Galerijoje XX“

                  LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „“ sausio 25 d., penktadienį, 17 val. atidaromas Mildos Butkevičiūtės projektas „Jeigu būtum kurčias ir klausytum muzikos, kokią spalvą regėtum būdamas aklas?“. Galerijoje bus pristatoma garso – foto ir video meno sintezė, kurioje dalyvauja 11 menininkų porų.

„<…>spalva gali sužadinti sąskambį su muzikos instrumento garsu, nes optinis sudirginimas priverčia vibruoti kartu ir kitus pojūčius“, – teigė garso ir spalvos sintezės genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Panašiomis sparnuotomis frazėmis garso ir spalvos santykį įvardijo ir kiti žymūs menotyrininkai, tačiau įkvėpimas menininkę aplankė ne Čiurlionio dėka.

 

Savitą spalvos – garso – vaizdo projektą sumaniusi teigia, kad idėją inspiravo jos pačios patirtis ir mintyse jau kurį laiką kirbėjusi frazė: „Jeigu būtum kurčias ir klausytum muzikos, kokią spalvą regėtum būdamas aklas?“. Milda, ieškodama atsakymo, kokią spalvą rėgėtų ji pati sako, jog ji būtų netradiciška. „Rėgėčiau „nematomą“ – visų spalvų gamą, šlapią spalvą, kuri pasižymėtų ne tiek savo spalvų spektru, tačiau ją būtų galima palytėti, pajausti visomis juslėmis, o galbūt ir ją išgirsti“.

                  Jau seniai norėjusi vizualizuoti garsą, menininkė nusprendė, kad balta žiema –  tinkamas metas.

                  Proceso eiga prasideda nuo spalvos. Muzikuojantis žmogus (grojantis, kuriantis muziką ir pan.) gauna tam tikrą spalvą ir jos įkvėptas turi sukurti muzikinį etiudą. Visiška laisvė improvizacijai, išskyrus laiką-  etiudas turi neviršyti kelių minučių trukmės. Muzikas turi savo „porą“- fotografą ar videomeno kūrėją, kuris vizualizuoja muzikinį etiudą, sukurdamas savitą foto ar video vaizdo interpretaciją.

Projekte dalyvauja vienuolika porų. Vizualiųjų menų atstovas jokiu būdu neturi žinoti, kokią spalvą gavo jo porininkas ir privalo improvizuoti, klausydamas muzikinio takelio. Kiekvienas muzikas pristato skirtingą instrumentą: nuo visiems gerai žinomų (gitara, saksofonas ir kt.) iki rečiau girdimų ar visiškai egzotiškų. Nors projekte dalyvauja jauni autoriai, jų muzikiniai etiudai žavi netikėtomis dermėmis, originaliais ieškojimais, subtilumu ir ekspresija.

 Parodos atidarymo metu sausio 25d. 17val. bus atskleistos muzikams duotosios spalvos, taip pat žiūrovai galės išgirsti gyvo garso improvizacijas.  Tikimasi šį projektą parodyti kitose galerijose ir idėją pratęsti kitais metais.

Rėmėjai:  „Amalkera“ (Amalkeros leidyba),  „Muzikinis rūsys“ (muzikos prekių parduotuvė),  „XXgalerija“ (kavinė),  „Hemus“ (muzikos salonas / parduotuvė).

Informaciniai rėmėjai: KTVPlius (televizija), „“ (radijo stotis „“, “”, “”)

Paroda „Galerijoje XX“ veiks iki 2013 vasario 12 d.

Maloniai kviečiame.