Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

Masters of Calm – Muzikos terapija

Undan at Yaga by Goodlife Photography

Zarasų rajone esančioje Dūburio ežero saloje rugpjūčio 9-16dienomis vyks tarptautinis sveikos gyvensenos festivalis „Masters of Calm“. Savaitės trukmės festivalyje dienomis įvairūs lektoriai ves paskaitas ir praktinius seminarus apie sveiką kūną, darnią šeimą, santykius bei dvasinį ugdymą, o vakarais dalyviai bus kviečiami į relaksacinės multikultūrinės muzikos koncertus.

Festivalio atidarymo vakarą koncertuos kompozitorius Raimondas Rašpoliauskas. Vienas pirmųjų elektroninės muzikos kūrėjų Lietuvoje anksčiau grojo roko grupėje „“, ritualiniame kolektyve „7B Orchestra“, o pastaraisiais metais kuria solinius meditacinės, holistinės, džiazo ir etninės muzikos projektus, muziką režisieriaus Vytauto V.  Landsbergio kino filmams. R.Rašpoliausko muzikoje skamba Amerikos indėnų fleitos, Indijos styginis intrumentas sitara bei fleita bansuri, taip pat filipinų, japonų, lietuvių fleitos bei skudučiai, praturtinti perkusijomis ir gamtos garsais.

Į Lietuvą vasaromis vis grįžtantis indas , griežiantis specialiai jam Turkijos romo pagamintu instrumentu „yaylıtanbur“, festivalyje surengs keletą garso terapijos seansų. Muzikuodamas jis jau keletą metų keliauja Indijoje, Nepale, Turkijoje ir Europoje. Savo muziką indas vadina meditaciniu patyrimu: „muzikoje šmėkšteli mūsų begalinė dvasios prigimtis: nuo girdėjimo iki klausymosi, nuo galvojimo iki pajautimo, nuo išminties iki nežinomybės…“ – teigia V.Kalimero.

V.Kalimero, kartu su akordeonu ir japoniška fleita shakuhachi grojančia lietuve , koncertuoja kaip grupė „Reaching the Roots“. Į festivalį kartu su grupe atvyksta ir belgas Maarten Adriaenssens, kuris festivalio svečius mokys obertoninio dainavimo subtilybių bei kvies į balso meditacijos užsiėmimus. Garsų terapijos sesijas taip pat ves ir lietuvis , organizuojantis maudynes gongų garsuose.

Klausantis gyvos akustinės muzikos atsipalaiduoti ir pasinerti į muzikosgarsų lobyną kvies ir profesionalūs lietuvių muzikantai (vokalas), (vokalas, akustinė gitara, harmonija), (bosinė gitara), (mridanga) bei aktorius (karatalai), susibūrę į transcendentinės muzikos grupę „“.

Festivalyje „“ skambės ne tik akustinė, bet ir elektroninė muzika: „“ kvies / šokiui, o naujas projektas „“garsais keliaus po savitas senojo, gilaus ir gyvenimiško lietuviško folkloro interpretacijas, apipintas harmoningomis ambient atmosferomis. Folkloro interpretacijų bus ir daugiau: duetas „Miglaukas“ lietuviškas dainas jungs su efektuotais world muzikos instrumentais, o – su indiškomis badžanomis. Paskutinįjį festivalio vakarą, per Žolinę (rupgjūčio 15 d.), sau kanklėmis pritardami A. J. Juškų ir L. Rėzos užrašytas archaines lietuviškas dainas dainuos Daiva ir Evaldas Vyčinai.

Plačiauapiefestivalį: http://www.mastersofcalm.lt/
Facebook renginio prieiga