Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

Dr. Dre – Compton

dr-dre

Taip, taip, Dr. ir Fresh vienoj eilutėj…

Rap’o pasaulio Half-life’u tapęs Dextox’as oficialiai paskelbtas mirusiu. Asmeniškai aš nieko kito ir nesitikėjau, nes šitiek ilgai lauktas albumas tiesiog nepateisintų neįmanomais tapusių lūkesčių.

Kaip ten bebūtų, nereikia nusiminti, nes ši legendinė hip-hop’o legenda nepalieka mūsų sausų ir išleido albumą, skirtą dokumentinei dramai Straight Outta . Taigi, pirmasis atlikėjo albumas po 16 metų pertraukos! Kokia mūsų nuomonė?

Neskaitant to, kad praktiškai nėra ankstesniuose albumuose firminiu tapusio g-funk’o, kuris numirė kartu su Nate Dogg, tai albumas yra neįtikėnai fantastiškai stiprus. Vietomis galbūt over-produced ir chaotiškas nuo garsų, tačiau jei tai būtų kieno kito albume, tai galėjo tapti muzikiniu šiukšlynu, tačiau perfekcionizmu garsėjantis Dre sugebėjo visą tai sudėlioti taip profesionaliai, kad ginčų net nekyla. Labiausiai žavi, kaip preciziškai smulkmeniški yra instrumentalai, kurie įtraukia taip, kad kartais net užsimiršti, jog dainos turi ir vokalines partijas. Muzika albume turi savo charakterį, sielą, nuoširdumą, tačiau tuo pat metu kala taip smarkiai, kad net lenkia kai kuriuos šiemet pasirodžiusius rock’o albumus. Tai nepaliks tokio ryškaus antspaudo kultūroje, kaip praėję du albumai, tačiau be abejonės tai sudėtingiausias ir labiausiai brandus Dre kūrinys.

Įdomu stebėti ir situaciją, kai albumas, kuris savo skambesiu labai neša į Kendrick’o GKMC pusę, sugeba iš mum puikiai pažįstamų, tačiau savo šauniausias dienas nugyvenusių atlikėjų, kuriuos netikėtum, kad pamatysi viename albume ir dar 2015-ais, kaip ’as, X-Zibit, Ice Cube ir ištraukti geriausius jų posmus in years. Tai tik parodo, kad viskas ko šiems atlikėjams reikia yra viso labo tinkamas prodiuseris ir kad būtent Dre yra vienas geriausių šioje srityje.

 Kai Ice Cube pranešė, jog bus išleistas Dr ruoštas albumas, skirtas filmo garso takeliui, tikrai nesitikėjau tokio rezultato. Tai yra daug geriau, nei bet kas tikėjosi iš penkiasdešimtmečio, kuris paskutiniu metu daugiau laiko praleidžia valdybos susitikimuose, nei įrašų studijoje.   Savo 1999-tų metų albume Dre sakė “Another Classic CD for Ya’ll to Vibe With” ir tas pats puikiai galioja net ir po 16 metų. Albume Dre žiūri į savo palikimą, į savo įtaką žanre ir iškelia klausimą ar visą tai buvo verta ar padaryta daugiau naudos ar žalos ir šie klausimai lieka retoriniais, taip ir neatsakomi iki galo. Tai suteikia puikią koncepciją, kuri ypač tinka su mintimi, kad labai tikėtina, kad tai bus paskutinis atlikėjo albumas. Koks puikus būdas atsisveikinti…

rap’o industrijoje sukasi daugiau, nei 30 metų, buvo vienos iš įtakingiausių visų laikų rap’o grupės narys, bei įžiebė didžiausių rap’o atlikėjų karjeras, tad tai, kad šis albumas yra puikus, neturėtų kelti jokios didelės nuostabos. Geriausias hip-hop prodiuseris dar kartelį įrodo, kad lygių jam tiesiog nėra. Stebina tik tai, kad jis gali išlikti toks stiprus jau tokioje vėlyvoje savo karjeros stadijoje.

Fear, fear’s a powerful thing. I mean it’s got a lot of firepower. If you can figure out a way to wrestle that fear to push you from behind rather than to stand in front of you, that’s very powerful. I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that’s still with me in how I work, you know, I just… go in