Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

Daugiaprasmė mažažodystė apie naują albumą – III

a

Tuščias, pilkas laukas, alsuojantis ankstyvu rudens gruodu. Pavienių medžių šešėliai sėlina ir ketina pulti. Pamėnai lipa ant galvos ir tampo už ilgų tamsių kasų. Po kojomis maža juoda anga. Įlendu. Ankšta, bet pajudėti dar galiu. Čia labirintas. Šliaužiu, nes judesiai suvaržyti, o kažkur tolumoje girdžiu vandens šniokštimą – ramų ir saugų. Už kojų dar tempia, todėl skubu bijodama atsisukti. Prišliaužiu akmenimis grįsta ertmę – portalas kitur. Dabar šoku žemyn, jausdama po savimi atvirą erdvę.  Kažin kiek dar metrų krisiu ?

Nubundu, o fone tebegroja Vilduja – „Dangų puošia žaibai įstabiausiom girliandom // ir lietus plaukia upėm maža valtele“. Keistus sapnus prišaukia naujas „“ leidyklos albumas, kuriame fantastines alternatyvas realybei – muzika ir žodžiais kuria trys underground atlikėjai  – Rumunija / Obšrr / .

Albumas – kelionė į eksperimentą;  pakankami žodžiai, nes apibūdinti pastarųjų muziką ar įvilkti į tam tikrą žanro rūbą – naivu. Po penkis kūrinius kiekvienam, bendrai – valanda klausymosi. Albumą pradeda grupė Rumunija, provincialumo ir modernumo jungtis.  Kūriniai žvanga, šnara, kuria tikrą folk‘o dvasią, kažkur toli nuo konkryto –  su fone, apleistame beržynėlyje, nerimaujančių vyrų balsais ir pabėgusių laukinių šunų lojimu. Artimas kūrinys „Amžius“  – šiuolaikinė nuovargio sutartinė.

Liūdnos pasakos, tamsios lopšinės, jausmų prisiminimai lydimi skaudaus kirčio ritmo. OBŠRR dalis smarkiai įsismelkia ir duria, dėl šalin nustumtų minčių apie savęs auginimą, buvimą kartu ir vaikystę. Sentimentai ir melancholija. Nesuskaičiuojamą kartų perklausyta „Kalbelė, padedanti įniršį paversti suvaldyta jėga“ , Rimvydo Stankevičiaus eilėraštį įtalpina į muziką su atmintimi ir žinojimu. Nevalingas siūbavimas į taktą ir drovus karščiavimas nuo švelnaus įvardžio „mano“.

Vilkduja į split‘ą įsilieja beribe energija, stipriomis emocijomis (nieko keisto, kad prižadino iš sapno), galingas (nemeluojantis) balsas išjudinantis kasdienybę. Verta lenkti galvą ne tik muzikai, o ir nuostabiems tekstams, kurie nukelia į keistas atviras ir uždaras erdves, su nepaprasta gamta ar neįmenama paslaptimi.

Nesinorėtų šio leidinio traktuoti, kaip atskirų EP, nes  kūrinius žymi nematoma darni ašis, kurios eliminavimas, panaikintų albumo dvasią. Turbūt, tai ką parašiau jau buvo pasakyta ankščiau, bet šis albumas kasdien perkelia vis kiton plotmėn. Tinka ir darbui, ir pramogai, ir miegui (ypač astralinėms kelionėms ir iki ašarų realiems sapnams ).

Formatas: CD
Išleista: 2014
Leidėjas: Terror
Tiražas: 300

Recenzija: Dovilė Gudavičiūtė

Savišvieta:
Terror label http://terror.lt/

Rumunija http://rumunija.blogspot.com

OBŠRR http://obsrr.bandcamp.com

Vilkduja http://vilkduja.bandcamp.com