Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

Boom Bap #10

boombap

   Jau šį penktadienį, sausio 24 – ąją dieną, vakarų žemaitiją sudrebins vienas didžiausių lietuviško hip-hop‘o įvykių Lietuvoje. Klaipėdoje įvyks jubiliejinė 10 – oji ir, tūrbut, paskutinė renginių serijos “”, dalis. Klube “Fabrik” pasirodys virš tuzino Lietuvos reperių iš skiringų Lietuvos miestų, o kai kurie svečiai specialiai atvyks ir iš užsienio šalių. Tokios gražios sukakties proga, nusprendėme pakalbinti šių įvykių kaltininką – Šarūną Liutinskį, ir iššiaiškinti iš kur toks noras ir užsivedimas puoseleti hip-hop‘o kultūrą Klaipėdos krašte.

   Šarūnas – ne tik renginių organizatorius, bet ir repo muzikos didžėjus,  besislepiantis už žaismingo pavadinimo (Eighty-Eight). Vis dėlto, vizitinė kortelė, kurios dėka jį pažįsta didelė dalis žemaitijos ir likę Lietuvos repo atlikėjai – tai repo renginių serija – “Boom Bap”!

Šarūnai,  kaip gimė įdėja organizuoti renginius?

Kažkada kartu dirbo trys muškietininkai: , Remedy ir Fella. Tada dar veikiančiame bare “Brizas” šie repo didžėjai organizuodavo neeilines repo diskotekas, pilnas laimingų žmonių, gero garso, šiltų šviesų ir šokių iki ryto. Tačiau bėgant laikui, trys muškietininkai patraukė skirtingais keliais. Nuo tada Klaipėdoje visai neliko repo vakarėlių. Būtent tada man ir gimė mintis suorganizuoti pirmąjį savo renginį. Tai įvyko per 2011 – ųjų metų Kalėdmetį. Su renginiu “Santa is Gone, Rap is Back” simboliškai pradėjau savo, ne tik kaip organizatoriaus veiklą. Tai buvo pirmas kartas, kai grojau muziką už dj pulto.

Šį penktadienį startuoja dešimta Tavo renginių serijos “Boom Bap” dalis, skirta hip-hop’o kultūrai, kurioje visada pasirodo gyvai repuojantys atlikėjai. Kaip vvystėsi Boom Bap‘as, ir kas buvo sunkiausia organizuojant vakarėlius?

Man repo renginiuose labiausiai patinka alternatyviai skambantis hip-hop’as, dar kitaip vadinamas – “Boom Bap”. Todėl nusprendžiau būtent taip pakrikštyt savo renginių seriją, ir 2012 – ųjų metų vasarą ieškojau, kur galėčiau sukurti tinkamą atmosferą repo mėgėjams. Bet, didžiam liūdesiui, durys visur buvo uždaros – niekas nenorėjo įsileisti repo į savo barą, klubą ar kavinę. Tačiau, pasibaigus šiltajam metų laikui ir sunešus lauko kėdes ir stalus vidun, paskambino “Žvejų baro” atstovas, kuris pasiūlė pabandyti suorganizuoti vakarėlį. Pirmasis renginys “žvejukuose”, su juokingai maža sąmata, surinko stebuklingai didelį kiekį žmonių. Po jo įvykę –  dar daugiau! Taip “Boom Bap” renginių serijai per kelis metus atsiverė dauguma Klaipėdos klubų durų, o į vakarėlius suplūdo minios žmonių. Beabejo, per visus organizuojamus renginius teko patirti pakilimų ir nuosmukių bei nesusipratimų, kuriuos teko spręsti žaibiškai. Tačiau, žmonių šypsenos ir geri atsiliepimai, viską atperka. Juk be jų, nebūtų visų šių dešimt! Dėka Boom Bap’o, klaipėdiečiai savo akimis galėjo pamatyti  visą artileriją lietuviško repo atlikėjų, tokių kaip: , Omerta, , Garazhe Nerukoma, Micro One, Erke, , , ir t.t. Per visą šį laiką, drauge susibūrė vis didėjanti repo gerbėjų minia, ir į Klaipėdą grįžo, lyg niekur nebūtų dingęs, repo ritmo skambesys.

astom-astuoni šaras

Šarūnas Liutinskis aka Astom-Astuoni aka Eighty-Eight

Kuo Boom Bap#10 išsiskiria iš kitų, šį savaitgalį Klaipėdoje vyksiančių, renginių?

Visų pirma, tai bus koncertinio pobūdžio renginys. Iš Vilniaus su gyva grupe savo naujojo albumo pristatyti atvyks . Beje, šis albumas šiemet nominuotas tapti geriausiu albumu lietuviško hip-hop‘o apdovanojimuose, o Lilo tekstus ir muziką mintinai niūniuoja ne vienas lietuviško repo klausytojas visoje Lietuvoje. Taip pat, išskirtinai į šį renginį iš Frankfurto (Vokietija) atvyks, Lietuvoje retas svečias – Morda MC. Šiam reperiui nesvetimos politinės ir revoliucinės temos, tad, po koncerto ne vienas norinčių galės pratęsti diskusijas. Dar daugiau, retai kur pilna grupės sudėtimi pasirodantys, psichodelinio, pogrindinio repo  atstovai iš sostinės , šį kartą į Klaipėdą atvyks visi. Scenoje pasirodys Ganjaman, ,  Faytas ir , o jiems talkins ir plokšteles braižys – Pusho ir Yga&Broo didžėjus – DJ . Populiarumu miesto svečiams nenusileidžiantys vietiniai Klaipėdos reperiai , taip pat, bus šventėje. Beje, Domas specialiai renginio proga, grįžta į gimtinę iš Airijos, o jo bendras kūrinys su Karūna “Cukrus Citrinoj”, patapęs legenda kiekvieno lietuviško repo gerbėjo širdyje, youtube kanale, šiuo metu  jau yra surinkęs per pusantro milijono perklausų! Negana to, programoje bus puikiai vietiniams pažįstani atlikėjai: Ryšininkų Blokas, , Alter Ego, , Ervis, o prie pulto kartu su Skar sukiosiuosi pats (Šarūnas aka Aštom-Aštuoni). Renginį ves reperis ir radijo laidų vedėjas (Zip FM). Ištikro, visko bus dar daugiau, tad būtina ateiti ir pačiam viską pamatyti.

šoka UFO – Jammin Boom Bap

Ką norėtum perduoti repo muzikos skeptikams arba tiems, kurie tokio pobūdžio vakarėlyje lankysis pirmą kartą?

Nuo dvylikos metų klausau repo muzikos. Tad, ši kultūra suformavo mano pasaulėžiūrą bei atnešė daug gėrio į mano gyvenimą. Linkiu, kad kiekvienas turėtų galimybę pajusti ir pamatyti visą tai iš arčiau. Šiandien (t.y.) ketvirtadienį „“ rodysime dokumentinį filmą apie lietuvišką repą – “Tarp žemės ir dangaus”. Kviečiu visus prisijungti, ir galbūt, susipažinti su hip-hop’o kultūra Lietuvoje.  Susitikime „Urban Cafe“ ( Kepėjų g. 10) nuo 20:30 val. Įėjimas viso tik 5Lt, o pinigai bus skirti šio filmo kūrėjams. Beje, „“ metu greta repo scenos bus ir  trankesnės muzikos scena, o VIP scenoje gros legendės grupės XXL narys – video dj Gexx. Tad, savo mėgstamos muzikos nišą ras, įvairų muzikinį skonį turintys, savaitgalio naktinėtojai.

Kas toliau, kokie ateities planai laukia?

Galbūt, ši “Boom Bap”  dalis – paskutinė, bet tikrai nesiruošiu sustoti! Ketinu neapsiriboti vien lietuvių atlikėjais, norisi į Klaipėdą pakviesti muzikantų iš užsienio, sekite naujienas, o visus mano organizuojamus renginius galite rasti ČIA.

Dėkui!

Iki malonaus.

 Video pakvietimas