Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

Atlikėjai: Black Rebel Motorcycle Club

2black-rebel-motorcycle-club2

Koks oras – tokia ir muzika. Lengva melancholija, mieguistumas ir „džiaugsmas“ ant žemės, iš po ką tik nutirpusio sniego..Šiek tiek pesimizmo ir lengvo apsinešimo. Saulės spindulių gaudymo ir svajojimo, kad pavasaris pagaliau ateis..tfu, ką čia per šizas kalbu?..

Štai taip pristatau grupę   (ilgesnio pavadinimo negalėjo sugalvoti?). Iš tiesų tai viena iš nedaugelio grupių, kurios pavadinimas turi šiek tiek ilgesnę istoriją. Iš pradžių jie turėjo vadintis The Elements, bet kaip dažnai nutinka – sužinojo, kad kita grupė taip jau užsivadino. Todėl pavadinimas buvo pakeistas į Black Rebel Motorcycle Club, pagal motociklininkų gaujos vardą iš Marlono Brando filmo pasirodžiusio 1953 – siais The Wild One. Taigi, tie trys nuprotėję vyrukai ir viena mergina: Peter Hayes (gitara, vokalas), Robert Levon Been (bosinė gitara, vokalas), Nick Jago (ex – būgnininkas), Leah Shapiro (būgnininkė).

Išgirdus jų muziką, neįmanoma suvokti, ko klausai. Saldi melancholija pagardinta psichodelikos prieskoniu ir ilgainiui supranti, kad tai tik gabalėlis elementaraus rocko, kurį vis klausai ir klausai iš naujo (exactly, raping the replay button). Juos įkvėpė tokios grupės kaip The Brian Jonestown Massacre, The Verve, The Rolling Stones, Oasis, T. Rex, The Velvet Underground, Love and Rockets, Daniel Ash, and The Jesus and Mary Chain. Ir visai nenuostabu, kad B.R.M.C. išgarsėjo ne iš karto. Jie kažką primena, tačiau labai sunku pasakyti ką. Lyg ir Rollingus, lyg ir the Verve ir kartu nieko panašaus..Todėl ir  užsikabini ne iš karto, kaip už kokio lengvo bumčiko, o ne, anaiptol. Pradėjo trys vyrukai savo karjerą dar 1998 metais, bet pirmasis albumas gerbėjų ausis pasiekė tik viso labo 2001 metais. Visgi, vyrukai nepasidavė ir pernai išleido savo 7 albumą, o 3 pirmieji albumai Didžiojoje Britanijoje pagal pardavimų reitingavimą gavo auksą. Tad nenurašykite šio rebel.

Tikriausiai išskirtiniausias šios grupės bruožas yra tai, kad jų muzika labai panaudota neįprastai daug filmų garso takeliuose, kompiuteriniuose žaidimuose, TV serialuose ir reklamose. Geriausiai žinoma daina, turbūt bene labiausiai padėjusi B.R.M.C. išgarsėti  – Beat the devil tattoo, kuri buvo panaudota filme God bless America. Taip pat, paauglių džiaugsme The Twilight Saga: New Moon  panaudota daina Done All Wrong. Na, jų „markės“ tai nei labai numušė, nei baisiai pakėlė, nes daina tikrai yra labai labai…aštriai sultingai psichodeliška ir užburianti (nebent jų muzika tapo žinomesnė masėms, bet juk tai nėra blogai, right?).

Grupė labai myli ir rūpinasi savo fanais. Kai pernai viename Australijoje vykstančiame festivalyje ji turėjo būti viena iš pagrindinių – festivalį atšaukė. Tačiau grupė vietoje to surengė savo koncertus – dauguma jų išpardavimai (sold out).

Love, peace and freedom. Enjoy the music!..and the psychodelia….^^

Straipsnio autorė: Eglė Žemaitytė

Untitled-1