Neatsilik! Sek mus:

Apie Muzikos Virtuvę:

"Geriausios virtuvės – tos, kuriose tyliai skamba senos dainos, o vynas ir dūmai nesibaigia iki ryto."

Kokybiškos miesto muzikos metraštis, neribojantis savęs stiliais, tendencijomis ar madomis.

Klausykite kuo įvairesnės ir kokybiškesnės muzikos!

APOLLO – elektroninė šokių muzika ant marių kranto

Tomas (Sunday Bug) ir Jonas (JON) foto [c] Martynas Kazlauskas

– tai jau ketvirtą kartą uostamiestyje vyksiantis renginys, unikalus ne vien savo turiniu, bet ir vieta! Dieną kelto belaukianti burgerių kavinė vakare pavirs vakarėlių buveine su dekoracijomis, šviesomis, kokybiška ir garsia muzika bei judesiu!

Vasarai artėjant APOLLO savo vakarėlių sezoną uždarys paskutiniuoju, ketvirtuoju renginiu gegužės 23-čią dieną. Už pulto stos klaipėdiečiai ir , o svečiuose lankysis komandos nariai – duetas .

Muzikos Virtuvė savo skaitytojams dovanoja ne tik keletą kvietimų į šį renginį, bet ir supažindina su APOLLO virtuve ir organizaciniu branduoliu. Kalbiname idėjos autorius, techno muzikos didžėjų JON ir radijo laidų vedėją Tomą iš Sunday Bug (Zip FM).

Kodėl APOLLO ir kodėl toks pavadinimas?

Tomas (Sunday Bug): Ilgai svarstėm su draugais dėl pavadinimo, kol man kažkur pasąmonėje išlindo prisiminimai apie „Apollo“ įgulos išsilaipinimą mėnulyje. Tiesa, tikiu sąmokslo teorija, kad žmogus ten niekada nebuvo kojos įkėlęs, o video ir kitus faktus NASAI padėjo sufabrikuoti Stanley Kubrick’as. Nežinau, kodėl tas kosmoso misijas pavadino Apollo, bet mums tai puikiai dera kaip kosminių techno-logijų ir antikos dieviškumo sintezė. Muzika, menas ir tamsūs žmogaus transcendentiniai potyriai, tai pradas kuris tūkstantmečiams bėgant iš esmės nesikeičia, keičiasi tik technologijos. Sunku žodžiais prasitarti apie šitas Apolono odisėjas, reikia išgirsti ir pabūti tame.

Kodėl techno ir būtent tokia serija?

Tomas (Sunday Bug): Su Jonu ir kitais Klaipėdos didžėjais dažnai susiduriam įvairiuose renginiuose ir vis šnekam apie tą patį… Nusibodo kaskart nuogastauti, kad Klaipėdoje nebevyksta techno muzikai skirtų vakarų. Tai mes ir užsispyrėm pasišvęsti šitam reikalui. Kodėl nerūsyje, o uostamiesčio centre, vaizdingoje vietoje prie marių? O kodėl gi ne?

Jonas (JON):  Trūko techno Klaipėdoje tikrai. Vyko vos pora renginių per pusmetį. Sugalvojom, kad reikia pradėti gaivinti uostamiestį. Anksčiau organizuoti vienetiniai renginiai nedavė norimo rezultato. Taigi teko pagalvoti apie rimtesnį reikalą – renginių seriją. Tik tokiu būdu įmanoma auginti techno muzikos kultūrą Klaipėdoje, išlaikyti susidomėjusius ir įtraukti naujus.

Ar pasiteisino idėja ar yra atgalinis ryšys?

Jonas (JON): Mano nuomone, tai tikrai pasiteisino su kaupu. Jau per pirmąjį Apollo nesitikėjau tiek susidomėjusių žmonių. Atgalinį ryšį teko patirti dukart: tai žmonių emocijos per patį renginį ir padėkų bei paskatinimų antplūdis internete. Kogero, tai buvo didžiausias spyris mums, kad tęsti pradėtą veiklą reikia, lygiai taip pat kaip ir siekti aukštesnės kokybės pritraukiant dar daugiau bendraminčių. Tai, kad vyks jau ketvirtasis Apollo renginys, rodo, kad idėja tikrai pasiteisino.

Tomas (Sunday Bug): Pasiteisino vien dėl atsiradusios naujos komandos, naujų draugų, naujų organizacinių įgūdžių! Kaskart vakarėliuose sutinku vėl tuos pačius žmonės, po to pradedam sveikintis gatvėje, nors aš juk jų visai nepažįstu! Tai, kas buria skirtingus individus į vieną krūvą visada pasiteisina, tas bendrumo pojūtis, virsmas į vienį. Manau, šitą gėrį pajaučia ne tik Apollo kūrybinė komanda, bet ir visi žmonės, kurie atvyksta naktiniams šokiams ant Kuršių marių kranto.

Kaip pasirenkate vardus, kuriuos kviečiate į Apollo renginių serijas?

Tomas (Sunday Bug): Pradėti visada lengviau nuo tų didžėjų, kuriuos gerai pažįsti. Aš iš savo pusės, JON iš savo. Dėl to, ką pakviesti pagroti, dar pyktis neteko. Tiesa, galutinis žodis dažniausiai būna JON, pasitikiu jo skoniu, jis visada sudarinėja ir vakaro line-up‘ą.

Jonas (JON): Na, pradėjome nuo Lorano Vaitkaus. Ir iki Apollo jau senai mąstėme jį pasikviesti į Klaipėdą, labai patinka jo selekcijos, norėjome pasidalinti tuo su klaipėdiečiais. Deja, niekaip nerasdavome kur tai realizuoti. Labai apsidžiaugėme, kai „“ suteikė mums galimybę padaryti vakarėlį pas juos. Anna Hanna grojo antrame Apollo kartu su Nerijum SHN. Anną sugalvojome pakviesti, nes su pavydu stebėjome jos „“ užkurtą renginių seriją Vilniaus „Lofte“. Na ir žinoma SHN – jis nuostabiai groja, trūko minimal.lt vibe‘o, todėl nusprendėm pasikviesti pačią komandos galvą.

Didžiųjų Agregatų Inžinieriai. Na, kogero, daug nereikia pasakoti apie jų indėlį į Vilniaus techno kultūrą, apie atvežtus vardus… Tai mus beproto žavėjo. Beto,  Apollo trūko to, šiek tiek kitokio techno skambesio nei įprastai. Rookas ir Inner puikiai pademonstravo kiek intelektualesnę, eksperimentinę šio žanro pusę.

Kiti –  Endie ir Kameu duetas. Nekartą teko trypti jiems grojant. Kiečiausias techno duetas Lietuvoje. Kiek kartų juos girdėjau – tiek kartų visiškai nustebino. Labai laukiu jų pasirodymo Klaipėdoje, net neabejoju, kad jie pateisins visų lūkesčius.

Muzikos Virtuvė dovanoja keletą kvietimų į Klaipėdoje vyksiantį elektroninės šokių muzikos renginį APOLLO. Komentaruose, apačioje rašyk # ir jau penktadienį paskelbsime laiminguosius!

Daugiau apie renginį – ČIA arba www.sundaybug.com

#‎APOLONAS